Chytrá města pro budoucnost

Chytrá města pro budoucnost

Tisková zpráva

Modřice 28. 11. 2018

V Praze byla v úterý 27. listopadu 2018 předána ocenění municipalitám a dodavatelům nejvýznamnějších projektů Smart City a Smart Region z České republiky, Slovenska a Německa za rok 2018.

„Jsme rádi, že naše řešení IoT pro městys Svitávka bylo oceněno v kategorii Chytrá obec 2018 do 10 000 obyvatel za projekt INTEGROVANÉHO SYSTÉMU OSVĚTLENÍ, zavádění dalších inovativních technologií a prokázané parametry udržitelnosti, úspor a proveditelnosti ve strategii městyse.

Cena je potvrzením správného směru, který naše společnost zvolila při vývoji našeho řešení H-SMART pro projekty Chytrých měst “, řekl  jednatel společnosti HELIOS GROUP s.r.o., Vít Blaha.

V rámci druhého ročníku soutěže byli vyhlášeni noví držitelé prestižních ocenění kategorií Projekt a Idea Smart city roku 2018.

Soutěž „Chytrá města pro budoucnost“ je pořádána SCII / Smart City Innovations Institut ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, Svazem měst a obcí ČR a Asociací krajů České republiky.

Členové odborné poroty soutěže z řad státní a veřejné správy, oborových svazů, inovačních platforem a zástupců významných dodavatelů ocenili zejména integrovaná řešení energetických úspor, využívaní big dat pro potřeby řízení měst a obcí, datové platformy, inovace v odbavování veřejné dopravy, cirkulární ekonomiky, pasportizace majetku a nového typu služeb poskytovaných veřejnosti v mobilitě.

Projekt:  Sportovní hala Svitávka

Více informací poskytne:

Vít Blaha, jednatel, tel.: +420 777 780 900, e-mail: blaha@lms-helios.cz

www.helios-group.cz

HELIOS GROUP s.r.o., Brněnská 1040, 664 42 Modřice